Light Sheer DESIRE 2015 emituje skupioną wiązkę światła laserowego, które absorbowane jest przez melaninę zawartą w cebulkach włosowych. Skutkiem tego działania jest jej rozbicie i równoczesne zdegradowanie zalążka włosa. W zależności od okolicy i rodzaju owłosienia następuje stopniowe przerzedzenie i zmniejszenie ich ilości.

Należy pamiętać, że nie wszystkie włosy rosną jednocześnie. Jedynie część z nich znajduje się w stanie wzrostu i tylko one reagują na światło lasera LIGHT SHEER. DESIRE Pozostałe są w fazie inwolucji i spoczynku. Dlatego wskazane jest, aby zabieg był powtórzony kilkakrotnie. W czasie jednego zabiegu możliwe jest usunięcie aż 30-40% widocznych, ciemnych włosków. W przypadku włosów jaśniejszych efekt może być mniejszy. Zabiegi laserem LIGHT SHEER należy powtarzać w serii, co 4–8 tygodni, w zależności od depilowanej partii ciała.


Mechanizm działania światła lasera na włos


Laser LIGHT SHEER stosowany do zabiegów depilacji działa powierzchownie, nie wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Wiązka promieni skierowana na skórę przenika ją na głębokość jedynie 2 mm. Powoduje to najpierw uszkodzenie mieszka, potem jego stopniowy zanik i w efekcie prowadzi do utraty włosa. Promieniowanie wydzielane przez laser Light Sheer pochłaniane jest przez melaninę mieszków włosowych i skóry. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy ten barwnik, a przez to powoduje zanik mieszków włosowych i po włosach nie pozostaje nawet ślad. Dlatego też im większy jest kontrast pomiędzy kolorem mieszka włosowego a skórą, tym zabieg jest skuteczniejszy - większa ilość mieszków włosowych ulega zniszczeniu. Jeden „strzał” wiązką światła likwiduje kilkanaście i więcej włosów, które znajdują się na powierzchni skóry tworzącej plamkę o średnicy 12 x12 mm. Włosy niszczy się partiami, plamka po plamce.


Dlaczego zabiegi Light Sheer należy powtarzać?


Dlatego, że nie wszystkie włosy w danym momencie znajdują się w tej samej fazie. Włos przechodzi kolejne fazy: fazę wzrostu, fazę przejściową i spoczynku. Laser działa jedynie na włosy w fazie wzrostu, a więc te, które widzimy na powierzchni skóry. Ponieważ przejście włosów w poszczególne fazy nie odbywa się synchronicznie (jak to ma miejsce u niektórych zwierząt w okresie linienia), liczba powtórzeń zabiegu musi być większa.

Kwalifikacje do zabiegu laserowego

Przed przystąpieniem do pierwszego zabiegu pacjent jest poddany badaniu stanu skóry, oceny fototypu według skali stopniowej Fitzpatricka (ogólnoświatowy system klas karnacji skóry i jej reakcji na promieniowanie słoneczne). Ocenie poddawane są także włosy na partii ciała poddawanej zabiegowi, ich kolor i grubość oraz inne czynniki mające wpływ na prawidłowe ustawienie lasera. W trakcie wstępnej wizyty przeprowadzony jest szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia pacjenta, wskazań, zaleceń i przeciwwskazań. Nasz wykwalifikowany personel medyczny odpowie na każde pytania oraz zapozna Państwa z niezbędną wiedzą odnośnie lasera. Pacjent informowany jest o specyficznym działaniu laseroterapii na skórę i mieszki włosowe, osoby wrażliwe mogą odczuwać ocieplenie okolicy zabiegowej oraz lekki rumień w tym miejscu. Konieczna jest dwutygodniowa ochrona przeciwsłoneczna z uwagi na wykluczenie ewentualnych powikłań (obrzęk, zmiany barwnikowe). W nielicznych przypadkach u osób nadwrażliwych następuje konieczność użycia miejscowego znieczulenia w postaci kremu Emla, który łagodzi odczucia podczas zabiegu. Wszelkie podrażnienia i zadrapania muszą być wygojone, a skóra czysta bez żadnych maści i kremów.


Zalecenia


1.Skóra nie może być sucha ani podrażniona.
2.Wypij dużo, co najmniej 1,5 litra wody mineralnej.
3.Przed dokonaniem zabiegu włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -9 tygodni.
4.Można natomiast je golić, przycinać lub depilować kremem.
5.Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji.


Przeciwwskazania


  • ciąża
  • tatuaż w miejscu wykonania zabiegu
  • nadwrażliwość skóry na słońce
  • świeża opalenizna oraz samoopalacze
  • kremy z retinolem (należy przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)
  • leki światłouczulające, retinoidy, witaminy z grupy A i B, leki przeciwbólowe, aspiryna, antybiotyki, leki przeciwzapalne (Ibuprofen,Ibuprom)
  • odstawić miesiąc przed zabiegiem
  • zioła (dziurawiec, nagietek (należy przestać używać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
  • depilacja woskiem i pęsetą (należy przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem)
  • skłonność do przebarwień i bliznowacenia
  • bielactwo
  • łuszczyca
  • epilepsja
  • peeling (należy przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
  • włosy siwe i jasne


Jesteś gotowa na zmianę?
Zapraszamy do umówienia wizyty